Trend wykorzystywany w budownictwie – drzwi ognioodporne
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jednym z nowszych trendów wykorzystywanym w budownictwie i wykończeniach wnętrz jest stosowanie materiałów ognioodpornych. Materiały te są stosowane w urządzeniach przeznaczonych do pracy w wysokiej temperaturze albo w obecności ognia. Jednym z elementów budowlanych, w którym znajduje zastosowanie ten materiał są drzwi ognioodporne. Do budowy tego rodzaju drzwi wykorzystuje się np. płyty wiórowe. Zazwyczaj skrzydło drzwi wykonane jest z płyty wiórowej Halspan, a ościeżnica z drewna o odpowiedniej gęstości. W wyglądzie zewnętrznym, drzwi ognioodporne nie różnią się znacząco od zwykłych drzwi. Ich design zależy od odbiorcy, jego preferencji i gustu.

Powierzchnia skrzydła drzwiowego może być wykończona fornirem naturalnym, profilowanymi płytami MDF lub HDF, powłoką lakierową lub listwami drewnianymi.

Skrzydła drzwi mogą być pełne, przeszklone, z naświetlem i doświetleniem. Ze względów bezpieczeństwa przy produkcji drzwi ognioodpornych stosuje się odpowiednie uszczelki, które pod wpływem wysokiej temperatury pęcznieją i odpadają. Do zamykania tego rodzaju drzwi stosuje się zamek wpuszczany zapadkowo zasuwkowy.

Oczywiście, tak jak każde drzwi, również drzwi ognioodporne posiadają klamki z rdzeniem stalowym: z tworzywa sztucznego, aluminiowe, mosiężne lub ze stali nierdzewnej.

Drzwi ognioodporne mogą być montowane w szpitalach, bankach, sklepach, budynkach przemysłowych oraz mieszkalnych.

Author:

Related Post

Slowa kluczowe: trioxygen 5, osb stopfire, Tynk silikonowy Lakma, biceps 34cm, GAP Fakturowy BMW, endoskop laryngologiczny sinutronic, kinesiotaping bielsko biała, redox extreme efekty, balayage kraków, Fotoprzekaźnik Sick, certyfikat flange fitter
Pomoc medyczna w Niemczech Helper, wynajem igłofiltrów stalowych, Miska wisząca WC Catalano Zero 55 1VS55N00, wypożyczalnia igłofiltrów stalowych, N25 opalanie natryskowe, gabloty szklane Paraga Centrum, Podstawy geodezji inżynieryjnej Geodpis, Lampa wisząca Gracia 40cm, szambo betonowe w Piotrkowie Trybunalskim, sprzątanie grobów Warszawa na powązkach cywilnych
top